close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • 27 lutego 2017

  Nowy Konsul Honorowy p. Wasseem Kabbara już od wielu lat dobrze zna Polskę i potrzeby jej obywateli.

  Pan Wasseem Kabbara został powołany z dn. 03.03.2016 r. przez Ministra Spraw Zagranicznych RP na stanowisko Konsula Honorowego RP w Casablance z jurysdykcją dla terytorium regionów: Grand Casablanca, Chaouia-Ouardigha, Tadla-Azilal, Tanger-Tétouan, Gharb Cherarda-Beni Hsan i Fès-Boulemane. Uroczysta inauguracja pięcioletniej kadencji p. Kabbary jako Konsula Honorowego odbyła się 23.02.2017 r. w Casablance w obecności jego najbliższych współpracowników, przedstawicieli polskich dyplomatów oraz Polonii.

  Do najważniejszych zadań nowego Konsula Honorowego należy działanie na rzecz rozwoju przyjaznych stosunków oraz współpracy między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Maroka; sprawowanie opieki nad obywatelami polskimi, przebywającymi w okręgu konsularnym, a także nad statkami bandery polskiej oraz członkami załóg i pasażerami statków podczas ich pobytu w portach w okręgu konsularnym lub na wodach terytorialnych tego okręgu, udzielanie im pomocy oraz ochrona praw i interesów tych obywateli i statków; ochrona praw i interesów Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu konsularnym; propagowanie turystyki do Rzeczypospolitej.

  Pan Kabbara w życiu zawodowym jest przede wszystkim biznesmenem, jednak równie ważne miejsce w jego działalności zajmuje praca społeczna i charytatywna, za którą został w 2013 roku uhonorowany przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi. Pan Kabbara jest m. in. założycielem organizacji non-profit Wolność, Pokój i Zaufanie. Nowy Konsul Honorowy już od wielu lat dobrze zna Polskę i potrzeby jej obywateli, ponieważ wielokrotnie podejmował współpracę gospodarczą z tym krajem. Warto przypomnieć tutaj choćby pełnioną przez p. Kabbarę funkcję doradcy w firmach takich jak Nafta Polska, Polski Narodowy Koncern Naftowy oraz jego ogromną rolę przy powstawaniu programu partnerskiego pomiędzy Warszawą i Bagdadem, sygnowanego przez prezydentów obu miast w 2005 roku.

  Od lewej do prawej KH RP w Mauretanii El Khalil Ould Oumar, KH RP w Agadirze Said Dor
  Od lewej do prawej KH RP w Mauretanii El Khalil Ould Oumar, KH RP w Agadirze Said Dor
  Od lewej do prawej KH RP w Mauretanii El Khalil Ould Oumar
  Od lewej do prawej KH RP w Mauretanii El Khalil Ould Oumar
  KH RP w Casablance Wassem Kabbara
  KH RP w Casablance Wassem Kabbara
  KH RP w Agadirze Said Dor
  KH RP w Agadirze Said Dor

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: